0 22 9201 9111 kontakt@clat5.org
Zaznacz stronę

Ważne jest to, żeby na pierwszy rzut oka efektywnie ocenić na ile kompetencje danego specjalisty będą dla nas pomocne. Bo nie jest sztuką udać się na spotkanie z adwokatem, tylko zanim to zrobimy i zaangażujemy czas, warto jednak się uzbroić w pewne informacje.

Ich najcenniejszym źródłem będzie strona internetowa konkretnego specjalisty. Choć prawnicy i radcowie prawni nie mogą się reklamować, to mogą przecież tworzyć swoje strony internetowe, które mają charakter przede wszystkim informacyjny. Warto tutaj podkreślić, że mamy do czynienia z bardzo wieloma czynnikami, które będą idealnie odpowiadały na zapotrzebowanie wielu osób. Bo wiadomo, czasem przedmiotem zainteresowania będzie na przykład prawo cywilne, a już zupełnie inaczej jest wówczas, gdy nasza sprawa dotyczy czegoś związanego z prawem karnym. W jednym i drugim przypadku jest logiczne, że trzeba przecież dobrać specjalistę do konkretnej sprawy, bo w każdym z tych przypadków temat będzie się wiązał z koniecznością podejmowania działań o zróżnicowanym charakterze.

Co za tym idzie, mamy do czynienia z konkretnymi, bardzo sensownymi argumentami, dla których warto byłoby dobrze przemyśleć wybór, zanim udamy się na spotkanie pod wskazany adres. Poza tym – od czego mamy dzisiaj internet? Przecież to najlepsze miejsce, by zapoznać się z opiniami na temat konkretnego adwokata. Zarówno pod kątem merytorycznej sprawności działania, jak też samego obszaru spraw, w których taka osoba będzie pomagała swoim klientom. Nie ma tutaj wątpliwości – adwokat to specjalista, którego nie możemy wybierać w sposób przypadkowy, zauważa adwokat Marek Szymała. No bo czy chcielibyśmy, żeby powodzeniem naszej sprawy rządził przypadek? To raczej wątpliwie korzystna perspektywa, a co za tym idzie na pewno konkretnie trzeba do tego tematu podejść, zapewniając sobie konkretne i merytoryczne podejście do sytuacji.

A konkret i merytoryka charakteryzują sprawdzonych, konkretnych i skurcznych prawników, więc do takich trzeba przede wszystkim docierać w swoich poszukiwaniach. To jest logiczne, że im większy profesjonalizm, tym sensowniejsze efekty naszego działania, co też będzie mieć przełożenie na konkretne rezultaty, o które zabiegamy z pomocą prawnika. Tutaj nie można sobie jakoś szczególnie wybrzydzać i polegać tylko na intuicji. Potrzebne są konkretne wybory, dla konkretnych rezultatów, a prawnik to nie jest osoba, którą można i opłaca się w jakikolwiek sposób. Takie przypadkowe wybory mogą się skończyć tylko i wyłącznie rozczarowaniem, a to i tak będzie najmniej problematyczna konsekwencja.