0 22 9201 9111 kontakt@clat5.org
Zaznacz stronę

W życiu wielu osób pojawiają się sytuacje, kiedy nie wiedzą co muszą zrobić aby działać zgodnie z obowiązującym prawem. Czują się zagubieni wśród tych wszystkich artykułów, paragrafów. Nasza wiedza na tematy prawa jest naprawdę znikoma. Przepisy regulują tak wiele rzeczy w naszym życiu, że dla przeciętnego człowieka znajomość choćby niewielkiej ich części jest już sporą wiedzą. Co więcej wiedza ta jest ciągle zakłócana różnego rodzaju nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w Internecie. Tak naprawdę stał się on bezużyteczny jeśli chodzi o porady prawne. Każdy może napisać w sieci to co mu się tylko podoba, bo nikt nie weryfikuje blogów i innych forów pod kątem poprawności prawnej. Sprawdzane są treści związane z innymi niedozwolonymi procederami jednakże treści merytorycznej rzekomych porad nikt nie czyta.

Algorytmy

Algorytmy wychwytują słowa klucze, które mogą świadczyć o niebezpieczeństwie, jednakże nie są w stanie one sprawdzić czy dany tekst jest sensowny i zgodny z prawdą. Jedynym źródłem prawa w Internecie są same akty prawne, prezentowane na stronach rządowych, lub zaufanych instytucji. Co jednak po dostępności takiego tekstu dla zwykłego, szarego człowieka, jeśli nie umie on interpretować przepisów, które są napisane nieraz bardzo zawiłym językiem.

biblioteczka

Usługi kancelarii adwokackich

Aby więc uzyskać poradę, której poprawności będziemy pewni najlepiej jest skorzystać z usług kancelarii prawniczych. Wtedy mamy pewność, że nasza sprawa została powierzona ekspertom w dziedzinie prawa, i wszelkie możliwe kruczki prawne zostaną wychwycone, wyjaśnia radca prawny Andrzej Pazdyga oferujący bezpłatne porady. Chociaż przepisy prawa wydają się jasno określone okazuje się, że można je różnorako interpretować. Często zdarzają się, że w podobnych sprawach zapadają różne wyroki. Zależy to głównie od prawnika, który będzie potrafił zebrać takie dowody i tak je przedstawić w świetle prawa, że na daną sprawę będzie można spojrzeć z zupełnie innej strony. Niestety ale człowiek, który chciałby sam to osiągnąć, bez pomocy prawnika raczej stałby na przegranej pozycji. Zwykła osoba, która nie ma do czynienia z przepisami na co dzień nie jest w stanie znaleźć wszystkiego czego potrzebuje. Kancelarie prawne zazwyczaj zatrudniają kilku adwokatów, z których każdy może być bardziej skupiony na danej działce. Owszem podstawy prawa każdy ma w małym paluszku, jednakże zakres prawa jest tak szeroki, że aby być ekspertem w każdej jego dziedzinie trzeba by być chodzącym komputerem. Dlatego jeśli więcej osób pracuje w danej firmie daną sprawę można łatwo skonsultować i przypisać osobie najlepiej zgłębionej w danej dziedzinie prawa.

Sprawdź: https://adwokat-kaliszewski.pl/prawo-cywilne/