0 22 9201 9111 kontakt@clat5.org
Zaznacz stronę

W dzisiejszych czasach adwokat wydaje się niezbędną osobą, gdy chcemy wejść z kimś w spór sądowy lub znaleźliśmy się w nim z innej przyczyny. I nie dotyczy to tylko spraw karnych, ale również rozwodowych, alimentacyjnych, spadkowych lub gospodarczych.

Adwokat powie nam, czy rzeczywiście w jakiejś sprawie warto wchodzić w spór sądowy? Czy ma się szansę na wygraną? A gdy taka się pojawi, to już napisanie pozwu może być sporym problemem i zająć sporo czasu. Adwokat zrobi to lepiej i szybciej.

Adwokat przygotuje na przesłuchanie

Dla tych, którzy pojawiają się w sądzie sporadycznie, miejsce to na pewno wywołuje sporo emocji. Rosną one jeszcze bardziej, gdy trzeba na przykład złożyć zeznania. Nieodpowiednie zachowanie lub niewłaściwe wypowiedzi mogą spowodować nawet przegranie sprawy. Adwokat potrafi od tego uchronić. Wie czego nie robić i nie mówić. Przygotuje, jakie pytania mogą zostać nam zadane i jak na nie dobrze odpowiedzieć.

Adwokat ma od każdego większą wiedzę i kulturę prawną. Aby nam pomóc nie korzysta tylko z ogólnie dostępnych kodeksów, zbiorów ustaw lub przepisów. Ponieważ wie, że sądowe decyzje zapadają również w oparciu o wcześniejsze orzecznictwo w podobnych sprawach, komentarze i inne publikacje, do których dostęp mają tylko specjaliści. On go ma i potrafi to wykorzystać.

Spokój i bezpieczeństwo

Adwokat zapewni nam nie tylko prawne bezpieczeństwo, ale i spokój. Ponieważ to on musi martwić się o terminowe odpowiedzi na pisma sądu i przeciwnika procesowego. To adwokat musi szukać przepisów, na które się w tych pismach powoła, aby zbić argumenty drugiej strony.

Nic też nie zastąpi bezpośredniej rozmowy ze swoim adwokatem. Można zadawać mu najgłupsze pytania, bez obawy wyśmiania i prosić o radę w każdej sprawie związanej w naszym sądowym postępowaniem.

Jeżeli na przykład uznaliśmy, że adwokat nie jest nam potrzebny, a druga strona sądowego sporu uznała inaczej i takiego wynajęła, to na pewno poczujemy się w takiej sytuacji niekomfortowo. Nie będzie także równości sił w sądowym sporze.